hke
04 خرداد 1402 - 13:34

۹۳ شکایت مفتوح شهرداری تهران از مالکان ساختمان‌های ناایمن

سخنگوی شهرداری تهران در رابطه با انتشار لیست ساختمان‌های ناایمن گفت: ۹۳ شکایت مفتوح شهرداری تهران از مالکان ساختمان‌های ناایمن روی میز دستگاه قضاست.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، عبدالمطهر محمدخانی در برنامه تلویزیونی "تهران 20" اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت‌گرفته تعداد ساختمان‌های ناایمن کاهش و به 93 ساختمان رسید و لیست به دستگاه قضا ارسال شده و برای آنها پرونده قضایی تشکیل شده است. همچنین موضوع ایمنی ساختمان‌های پایتخت هفت ـ هشت آیتم دارد؛ حریق یکی از آنهاست.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران تاکید کرد: شهرداری طبق وظیفه قانونی خود در حال پیگیری موضوع است. شهرداری تهران ضابط قضایی نیست، ولی در هم‌افزایی با دیگر دستگاه‌ها موضوع ایمن‌سازی این ساختمان‌ها را دنبال می‌کنیم.

محمدخانی تصریح کرد: 93 پرونده باز شکایت از مالکان ساختمان‌های ناایمن در دستگاه قضایی هم‌اکنون وجود دارد. وظیفه رسانه‌ها پیگیری از دستگاه قضایی برای به نتیجه رساندن شکایت‌هاست.

وی با بیان اینکه ما همچنان هم موافق انتشار لیست ساختمان‌های ناایمن نیستیم، گفت: البته حتماً دستگاه قضایی مصلحت را در انتشار این لیست دانسته‌اند.

سخنگوی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه ما موافق حداکثری اطلاعات و شفافیت هستیم، افزود: فراتر از انتشار اسامی ساختمان‌های ناایمن، تبعیت از قانون است. انتشار اسامی این ساختمان‌ها در سالگرد متروپل رخ داد، اما این فاجعه از منظر حریق اتفاق نیفتاد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1237744