hke
09 آذر 1401 - 11:58

۱۴ واحد صنعتی استان بوشهر وارد مدار بهره‌برداری شد

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از صدور پروانه بهره‌برداری ۱۴ واحد صنعتی در استان خبر داد و گفت: با وارد مدار بهره‌‌برداری شدن این واحدهای تولیدی و صنعتی با سرمایه‌گذاری ۴۸۴ میلیارد تومان زمینه اشتغال ۲۸۵ نفر فراهم شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مهدی صفوی صبح امروز در بررسی روند اجرا طرح‌های سرمایه‌گذاری در استان خبر داد و اظهار داشت: استان بوشهر در کنار خلیج‌ فارس از ظرفیت‌های قابل توجهی در عرصه تولید و سرمایه‌گذاری برخوردار است.

وی از افزایش حجم سرمایه‌گذاری در سال جاری خبر داد و بیان کرد: در 8 ماه امسال 91 فقره جواز تأسیس صنعتی با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری 29 هزار و 190 میلیارد ریال و اشتغال 2 هزار و 700 نفر در استان بوشهر صادر شده است.

صفوی با اشاره به تکمیل واحدهای صنعتی و تولیدی در سال جاری افزود: در 8 ماهه امسال برای 14 واحد صنعتی و تولیدی استان بوشهر پروانه بهره‌برداری صادر شده است.

وی حجم سرمایه‌گذاری این واحدهای صنعتی را 486 میلیارد تومان دانست و خاطرنشان کرد: با وارد مدار شدن 14 واحد صنعتی یاد شده زمینه اشتغال 285 نفر فراهم شده است.

مدیرکل صمت استان بوشهر، خاطرنشان کرد: این استان به علت قرار گرفتن در ساحل استراتژیک خلیج فارس، صادرات و واردات دریایی، وجود ذخایر نفت و گاز پارس جنوبی و شمالی، معادن، نخیلات و غیره از اهمیت راهبردی و اقتصادی مهم برخوردار است که می‌تواند فرصت ارزشمندی برای توسعه سرمایه‌گذاری صنعتی و معدنی را در استان و کشور رقم بزند.

صفوی با اشاره به وجود 19 شهرک و نواحی صنعتی در نقاط مختلف استان اعلام کرد: وجود مناطق ویژه اقتصادی در جنوب و شمال استان و همچنین 11 شهرک و 8 ناحیه صنعتی در تمامی شهرستان‌های 10 گانه استان با مساحتی افزون بر 2 هزار هکتار از جمله مزیت‌های لازم برای متقاضیان به سرمایه‌گذاری در استان بوشهر باشد.

انتهای پیام/190/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 889915