hke
27 دی 1401 - 15:09

مراسم های دهه فجر امسال باید متفاوت تر و باشکوه تر برگزار شود

زنجان-استاندار زنجان گفت: مراسم ها و جشن های دهه فجر امسال باید متفاوت تر و باشکوه تر از سال های گذشته برگزار شود و اهداف و ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باید در جامعه تبیین شود.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن افشارچی روز سه شنبه در ستاد برگزاری مراسم دهه فجر انقلاب اسلامی که در استانداری زنجان برگزار شد، گفت: مراسم ها و جشن های دهه فجر امسال باید متفاوت تر و باشکوه تر از سال های گذشته برگزار شود و اهداف و ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باید در جامعه تبیین شود.

وی با بیان اینکه اگر شعارهای انقلاب اسلامی را به درستی تبیین کنیم، خود مردم برای دفاع از انقلاب پای کار می آیند، افزود: اصل مهم در دهه فجر، جهاد تبیین بوده که کار بسیار سختی است.

افاشرچی افزود: نسل جدید از مبانی انقلاب اطلاعی ندارد و آزادیی که دشمنان در شعار «زن، زندگی، آزادی» از آن دم می زنند با آن آزادی که انقلاب اسلامی منادی آن است فاصله زیاد و عمیقی دارد.

استاندار زنجان با بیان اینکه شعار آزادی که انقلاب اسلامی منادی آن است بسیار عمیق است، گفت: آزادی از شعارهای اصلی انقلاب است که اکنون دشمنان آن را از ما دزدیده اند و معنای عمیقی از آن را هم مد نظر ندارند.

افشارچی با بیان اینکه با بیان اینکه انقلاب‌ها یا مردمی هستند یا بعضی‌ها آن را برنامه‌ریزی می‌کنند، افزود: دشمنان می‌خواستند همین کار را در ایران‌ اجرا کنند که موفق نشدند و باید بپذیریم که مبنای اعتقادی نظام جمهوری اسلامی به شدت قوی است.

وی با تاکید بر اینکه مبانی اعتقادی نظام جمهوری اسلامی بسیار قوی است، گفت: این مبانی بر مبنای تراوشات فکری افرادی همچون رهبر معظم انقلاب، شهید مطهری و شهید بهشتی بالنده و در شعار اصلی «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» جلوه گر شد.

استاندار زنجان گفت: انقلاب اسلامی یک انقلاب خودجوش بود و توانست رژیم شاهنشاهی را با آن عقبه بزرگی که از حمایت دولت های خارجی داشت، شکست دهد.

وی ادامه داد: اینکه انقلاب اسلامی در ۴۳ سال توانسته در برابر انواع فشارها، تبلیغات رسانه ای و تحریم ها سرپا بماند، به دلیل مبانی قوی آن است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 982653