hke
18 بهمن 1401 - 12:19

اختتامیه جشنواره رسانه‌ای ابوذر کرمان؛ از درخشش خبرنگاران فارس تا بی‌مهری مدیران ارشد به رسانه‌ها

مهسا حقانیت، آمنه شهریارپناه و علیرضا بهرامی خبرنگاران و عکاس خبرگزاری فارس در هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان کرمان با کسب رتبه درخشیدند.

 به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان کرمان با معرفی برگزیدگان به‌کار خود پایان داد و خبرنگاران خبرگزاری فارس با کسب رتبه درخشیدند.

 رسانه‌ها همدل باشند

 احمد مرادی‌زاده معاون هماهنگ‌کننده سپاه ثارالله استان کرمان در سخنانی اظهار داشت: قلب، چشم و گوش مردم در اختیار رسانه‌هاست و آنچه به‌عنوان خبر و تحلیل می‌خوانند توسط خبرنگاران نگاشته می‌شود.

 وی با اشاره به شانتاژهای رسانه‌های هالیوودی در جبهه کفر، شرک و استبداد تصریح کرد: فضای رسانه‌ای حساس و سنگین است و نقش رسانه‌ها نیز حساس و کلیدی است.

مرادی‌زاده همچنین اتحاد، وحدت و همدلی در حوزه خبر را بسیار حائز اهمیت خواند و خطاب به خبرنگاران ابراز داشت: نظام ما نظام مقدسی‌ست، لذا همه ارکان آن هم مقدس می‌شوند، بنابراین خبری هم که بیرون می‌آید مقدس است پس سعی کنید با قلم مقدس بنویسید.

وی با اشاره به چهل و چهارمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ادامه داد: وحدت و همدلی در حوزه رسانه در راستای اهداف انقلاب و دستاوردهای آن، جبهه ولایت و مردمی و فعالیت‌های مثبت فرهنگی در جامعه مورد توجه اهالی رسانه باشد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه ثارالله استان کرمان همچنین عملکرد فعالانه و آفندی را از دیگر ویژگی‌های خبرنگاران خواند و اضافه کرد: فضای مسمومی را جبهه دشمن در رسانه ایجاد می‌کند و تا بخواهید این فضا را خنثی کنید، زحمت زیادی باید متحمل شوید، بنابراین می‌توان با وحدت و همدلی در جبهه آفندی عمل کنیم و دشمن را در چارچوبی قرار دهیم که در مقام دفاع برآید.

 لزوم استفاده از مهندسی معکوس توسط خبرنگاران

 مرادی‌زاده در ادامه سخنان خود بر شناسایی راهکارهای عملیات روانی دشمن تاکید کرد و افزود: در دفاع مقدس اکثر افتخارات و تجهیزات نظامی را در مهندسی معکوس به دست آوردیم، موشک و توپخانه درستی نداشتیم، اما اگر یک موشک به‌دست ما رسید آن را مهندسی معکوس کردیم.

 وی اظهار داشت: در سال ۵۷ شعار نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی را گفتیم، امام آمد و این شرق و وغرب را کنار زد و گفت جمهوری اسلامی، تا ما در همه حوزه‌ها حرف برای گفتن داشته باشیم و نیاز نیست از فرهنگ رسانه غرب استفاده کنیم بلکه می‌توانیم تکنیک‌ها و شیوه‌ها را بگیریم و در حوزه‌های داخلی استفاده کنیم.

مرادی‌زاده همچنین مطالبه‌گری را یک اصل هم در خبرنگاری خواند و تصریح کرد: همه مسؤولان از خبرنگاران حساب می‌برند، چون می‌دانند مطالبه‌گر و دنبال خواسته‌های مردم و نظام هستند و خبرنگاران باید بیشتر از همیشه مطالبه‌گر باشند.

وی اظهار داشت: چقدر جامعه رسانه‌ای ما در حوزه بیانیه گام دوم ورود کرده است در حالی که رهبری این را از ما می‌خواهد که در گام دوم کار کنیم و خبرنگاران این را مطالبه کنند در این زمینه چقدر کار شده است.

 ارسال ۱۲۹۱ اثر به دبیرخانه جشنواره هفتم

دبیر هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان کرمان نیز با قرائت بیانیه پایانی این جشنواره اظهار داشت: جشنواره هفتم نیز مانند گذشته چهره‌ها و پدیده‌های جوان و متعهدی را به جامعه رسانه معرفی کرد.

 محمدصادق طاهری ابراز داشت: یک‌هزار و ۲۹۱ اثر به دبیرخانه هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر ارسال شد و داوران با دقت‌نظر و در نظر گرفتن شاخص‌های جشنواره برگزیدگان را اعلام کردند.

تجلیل از همسر شهید مغفوری

 به گزارش فارس، رونمایی از کتاب‌هایی با موضوع شهیدان از جمله کتاب «مجسمه تقوا» با موضوع شهید مغفوری و تجلیل از خانم سلطان‌زاده همسر شهید مغفوری از شهدای شاخص دوران دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان کرمان بود.

 خبرنگاران پای کار مدیرانی که به جشنواره رسانه‌ها نیامدند

 در حالی آیین اختتامیه هفتمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان کرمان بدون حضور مدیران ارشد استانی برگزار شد که خبرنگاران کرمانی طی سال همواره برای پوشش برنامه‌های دستگاه‌های مختلف با توان توان پای کار هستند.

به گزارش فارس، آمنه شهریارپناه رتبه اول گزارش تحلیلی، مهسا حقانیت رتبه سوم گزارش اجتماعی و علیرضا بهرامی رتبه سوم تیتر و عکس از خبرگزاری فارس استان کرمان را در این جشنواره به خود اختصاص دادند.

 پایان پیام/۸۰۰۱۹/ب

منبع: فارس
شناسه خبر: 1024471