hke
21 بهمن 1401 - 14:57

۳ طرح اقتصادی و تولیدی در اردبیل به بهره‌برداری رسید

اردبیل- همزمان با ایام‌الله دهه فجر و با حضور معاون وزیر اقتصاد، سه طرح اقتصادی و تولیدی در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر جمعه در آئین افتتاح و بهره‌برداری از این طرح‌های اقتصادی و تولیدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اظهار کرد: در استان اردبیل یک‌هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی فعال وجود دارد که این واحدها فرصت اشتغال خوبی را برای جوانان منطقه فراهم کردند.

رامین صادقی رویکرد دولت سیزدهم را حمایت از تولید و احیای واحدهای راکد بیان کرد و گفت: واحد تولیدی شکلات در اردبیل که از واحدهای راکد با سوله مستهلک در سال‌های گذشته بود، در ۲ سال اخیر احیا شده و به چرخه تولید بازگشته است.

وی تصریح کرد: ۷۰ واحد قابل احیا در سال‌جاری در دستور کار بوده که تاکنون ۳۶ واحد احیا و به چرخه تولید بازگشته و تلاش می‌کنیم تا ۲، سه ماه آینده همه واحدهای راکد و قابل احیا را به چرخه تولید بازگردانیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل افزود: سال گذشته نیز ۷۵ واحد راکد در استان اردبیل احیا شده بود و در کنار آن افزایش ظرفیت تولید را در واحدهای صنعتی شاهد هستیم.

صادقی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: استان اردبیل در تقویت و پشتیبانی از زنجیره تولید نیز عملکرد مطلوبی داشته به طوری که ۸۰ درصد شیرآلات بهداشتی کشور، ۳۵ درصد پارکت و ام. دی. اف، ۳۰ درصد لاستیک رادیال خودروهای سنگین در این استان تولید شده و در کنار آن زنجیره نساجی نیز در استان اردبیل فعال شده است.

وی به فعالیت سه واحد تولیدی در بخش نساجی اشاره کرد و ادامه داد: در این استان واحدهای متعدد تولیدی وجود دارند که از صفر تا ۱۰۰ پوشاک را تولید و به برند ایرانی به بازار عرضه می‌کنند.

صادقی از همراهی مسئولان استانی به ویژه استاندار در احیای واحدها و پشتیبانی از افزایش ظرفیت آنها قدردانی کرد و گفت: ۲ واحد در مشگین‌شهر و اردبیل در حوزه تولید قطعات خودرویی و همچنین تولید کامیون، کشنده‌ها و مینی‌بوس ورود پیدا کردند تا اردبیل بتواند کیفی‌ترین محصولات خودرویی را نیز تولید و به بازار عرضه کند.

وی اضافه کرد: تمام تلاش ما بر این است تا از منابع مختلف تسهیلات ارزان قیمت در اختیار واحدهای صنعتی و تولیدی قرار دهیم تا امکان افزایش ظرفیت تولیدی این مجموعه‌ها فراهم آید.

صادقی بیان کرد: امروز با حضور معاون وزیر اقتصاد و دارایی راه‌اندازی واحد تولیدی شکلات و شیرینی را با ظرفیت پنج هزار و ۲۰۰ تن در سال شاهد بودیم که این واحد امکان صادرات محصولات خود را به کشورهای مختلف دارد و اشتغالزایی انجام شده در این مجموعه ۳۰ نفر بوده که تا ۱۰۰ نفر قابلیت ارتقا است.

وی به سرمایه‌گذاری ۵۳۰ میلیارد ریالی در این مجموعه اشاره کرد و افزود: برای طرح توسعه این مجموعه نیاز به تسهیلات بانکی داشت که با قول مساعد معاون وزیر اقتصاد قرار شد تسهیلات مورد نظر به این کارآفرین پرداخت شود.

صادقی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: دومین مجموعه تولیدی در زمینه شوینده‌ها است که با سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد تومان و اشتغال ۱۰ نفر راه‌اندازی شده که سعی می‌کند کیفی‌ترین پودر لباسشویی و دستی را تولید و روانه بازار مصرف کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل تصریح کرد: سومین مجموعه سردخانه‌ای به ظرفیت ۸۰۰ تن بود که در شهرستان نمین با سرمایه‌گذاری ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید که این مجموعه نیز فرصت اشتغال ۱۰ نفر را فراهم کرده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1031549