hke
04 خرداد 1402 - 12:40

تخته فرش اهدایی به عتبات عالیات توسط خدام رضوی در سارجین زیرکوه برش خورد

تخته فرش اهدایی به عتبات عالیات توسط خادمان بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) امروز در شهرستان سارجین زیرکوه برش زده شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، کاروان زیر سایه خورشید که به نام شهید فراجا اسداللهی نامگذاری شده در جمع بسیجیان گردان بیت المقدس در بخش زهان حضور پیدا کردند پرچم متبرک و معطر به گنبد حرم امام رضا(ع) را میان جمعیت گرداندند.

در این مراسم معنوی مبلغ اعزامی کاروان زیر سایه خورشید ضمن تبریک دهه کرامت و گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر بیان کرد: چراغ شهادت در اسلام و به ویژه در میان شیعیان روشن است و دشمن به دنبال این است که مکتب شهادت را از بین ببرد.

حجت الاسلام سید مهدی کریمی افزود: شهادت پروری آرزوی همه شیعیان است و دو گروه کاروان زیر سایه خورشید که وارد خراسان جنوبی شدند متبرک به نام شهدای فراجا اسداللهی و بادامکی هستند.

همچنین در ادامه نیز خدام حرم رضوی با حضور در روستای سارجین از کارگاه قالی بافی عتبات عالیات که توسط بانوان این روستا راه‌اندازی شده نیز بازدید کردند.

یکی از مداحان با مدیحه‌سرایی در وصف امام رضا(ع) دل های عاشقان را راهی صحن و سرای امام هشتم کرد و در ادامه از تخته فرش بافته شده برای عتبات عالیات توسط خدام حرم رضوی برش خورد.

در پایان بسته‌های متبرک رضوی توسط خدام میان جمعیت حاضر در این محفل نورانی توزیع شد.

زیارت امام مهربانی‌ها هدیه خدام به ساکنان باغ رضوان زیرکوه

 همزمان با دهه کرامت کاروان خدام رضوی به همراه پرچم متبرک حرم مطهر و نورانی امام مهربان علی ابن موسی الرضا(ع) مهمان مرکز کودکان بی سرپرست باغ رضوان شهرستان زیرکوه شدند.

در این محفل معنوی خدام رضوی با حضور در این مرکز و نمایش پرچم بارگاه نورانی امام هشتم شیعیان فضایی معنوی را برای کودکان، نوجوانان و مربیان این مرکز ایجاد کردند.

خدام حرم ثامن الحجج(ع) در این برنامه ضمن دلجویی از ساکنان این مرکز هدایای متبرک حرم مطهر رضوی را بین آنها توزیع کردند.

زیارت خاصه امام رضا(ع) و خواندن یا امام رضا، یا امام رضا با نوای خادمین امام مهربانی ها از دیگر برنامه های این محفل معنوی بود.

همچنین در ادامه خدام حرم رضوی با حضور در گلزار شهدای حاجی آباد نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام و با گلاب ناب رضوی غبارروبی کردند.

مزار شهید بادامکی در قاین معطر به شمیم رضوی شد

 همزمان با چهارمین روز از دهه کرامت و در آستانه میلاد باسعادت حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) کاروان زیرسایه خورشید عصر روز گذشته همراه با پرچم متبرک بارگاه نورانی امام رئوف و مهربانی وارد شهرستان قاین شد و مورد استقبال مردم عاشق امامت و ولایت این شهرستان قرار گرفتند.

خدام حرم رضوی با پرچم مقدس حرم امام رضا(ع) در روستای آفریز و در کنار مزار زیدبن موسی بن جعفر(ع) حضور یافته و شمیم عطر رضوی بین عاشقان اهل بیت(ع) پیچید.

همچنین حضور در میان مردم روستاهای تیغدر و قومنجان بخش سده شهرستان قاین از دیگر برنامه های کاروان زیر سایه خورشید در چهارمین روز از دهه کرامت بود.

گروه دو کاروان خدام رضوی که به نام شهید فراجا بادامکی نامگذاری شده با ادامه سفر خود به خراسان جنوبی بر مزار این شهید عزیز از شهدای مرزبانی سراوان در شهرک هاشمیه حضور پیدا کردند و پرچم متبرک امام رضا(ع) بر مزار این شهید گذاشتند.

عصر روز گذشته مزار شهید تازه فراجا شهید بادامکی حال و هوای متفاوتی داشت و خدام حرم رضوی به دیدار این  شهید آمدند و با سلام و صلوات مزار شهید مرزبانی بادامکی را غبارروبی کردند.

در این برنامه که با خیل عظیم جمعیت و خانواده شهید نیز روبرو بود ضمن قرائت فاتحه و صلوات خاصه، خدام رضوی با مداحی و مرثیه سرایی دل ها را به سمت و سوی حرم رضوی روانه کردند.

خدام رضوی با حضورشان مرهمی بر دل خانواده شهید شدند

خدام حرم رضوی با حضور در شهرستان زیرکوه در منزل شهید امنیت شهید محمدرضا بابک حضور یافته و مرهمی بر آلام دل خانواده شهید شدند.

همزمان با ایام دهه کرامت خادمان بارگاه رضوی با حضور در منزل شهید فراجا شهید محمدرضا بابک در شهرستان زیرکوه با خانواده این شهید مدافع امنیت دیدار و گفت و گو کردند.

خدام حرم رضوی به همراه پرچم متبرک حرم امام رضا(ع) با حضور در منزل شهید مدافع امنیت محمدرضا بابک ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شهید والامقام، هدایای متبرک حرم مطهر رضوی را به خانواده شهید اهدا کردند.

در این آیین که در فضایی مملو از عشق و ارادت به اهل بیت عصمت و طهارت(ع) برگزار شد خانواده شهید بیرق مقدس حرم مطهر امام رضا(ع) را در آغوش گرفتند و با اشک محبت و دلدادگی، حاجات خود را از آن امام رئوف تمنا کردند.

گفتنی است شهید محمدرضا بابک از شهدای فراجا سال 83 بر اثر درگیری با اشرار در منطقه زیرکوه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

همچنین در ادامه نیز خدام رضوی با حضور در بیمارستان 32 تختخوابی کوثر حاجی آباد با پرچم متبرک امام رضا(ع) از بیماران عیادت کردند و بسته های تبرکی را میان بیماران و پرسنل بیمارستان توزیع شد.

 انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1237639