hke
21 دی 1401 - 13:57

غرب در رویارویی با حقانیت انقلاب اسلامی دچار عجز و ناتوانی شده است

مسئول دفتر اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه گفت: عجز و ناتوانی غرب در رویارویی با حقانیت انقلاب اسلامی باعث شده تا اقدام به هتاکی و توهین به مقدسات اسلامی کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن زمانی صبح امروز در تجمع طلاب حوزه‌های علمیه کرمان در محکومیت اقدام وقیحانه نشریه فرانسوی در اهانت به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص) و مرجعیت دینی و سیاسی جهان اسلام امام خامنه‌ای که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی، نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان در مدرسه علمیه صالحیه برگزار شد، با تبریک ایام ولادت حضرت زهرا(س) و میلاد امام خمینی(ره)، اظهار داشت: این مراسم برای میثاق با ولایت و استمرار ولایت نبوی تشکیل شده که بسیار ارزشمند است. حضرت زهرا (س) اولین شهید راه ولایت است و امیدواریم خداوند به ما نیز توفیق دفاع از ولایت را بدهد.

وی با محکوم کردن هتک حرمت غرب نسبت به پیشوایان دینی در بیان انگیزه‌ها و دلیل اقدام غرب به هتاکی خاطرنشان کرد: این اقدام ریشه جدی دارد و آن هم موفقیت انقلاب اسلامی است که مانع دستیابی آنها به اهداف شوم خود در جهان شده است.

مسئول دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به اینکه عجز و ناتوانی غرب در رویارویی با حقانیت انقلاب اسلامی باعث شده تا آمریکا و غرب اقدام به هتاکی و توهین به مقدسات کنند، بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران به سرعت در جهان در حال پیشرفت است.

وی با اشاره به فعالیت‌های تبلیغی خود در نقاط مختلف دنیا، تصریح کرد: مردم جهان، انقلاب اسلامی ایران را پذیرفتند و روز به روز بر حامیان انقلاب ایران و الگوگیری از این انقلاب الهی بیشتر می‌شود.

زمانی با بیان اینکه روحانیت در پیروزی انقلاب اسلامی نقش مهم و اثرگذاری در کنار مردم داشت، افزود: اهداف امام خمینی(ره) در به پیروزی رساندن انقلاب اسلامی پیاده کردن احکام الهی در کشور و همچنین صدور انقلاب اسلامی به جهان است.

وی با بیان اینکه نقص‌ها، مشکلات و کاستی‌ها وجود دارد و در دوران مختلف وجود داشته و طبیعی است، اما این مشکلات و کاستی‌ها نباید ما را از اهداف خود دور کند، ادامه داد: ایران به برکت انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی داشته که دشمن از این دستاوردها نگران و هراسان است.

مسئول دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به اینکه حاکمیت دین خدا در کشور بزرگ‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی است و دشمن از همین پیشرفت یک کشور با حکومت دینی آن هم دین اسلام و الگو شدن آن در دنیا می‌ترسد، بیان کرد: تعداد کشورهای اسلامی در دنیا به 57 کشور می‌رسد که عضو سازمان همکاری کشورهای اسلامی هستند و بیشتر جمعیت این کشورها مسلمان هستند.

وی با بیان اینکه در بین 57 کشور اسلامی فقط ایران است که قانون اساسی خود را از اسلام گرفته است و تمام تلاش خود را می‌کند قانون ضداسلامی در کشور تصویب نشود، ادامه داد: دستاورد دوم انقلاب اسلامی در کشور، رهبری شایسته‌ترین افراد در ابعاد مختلف بر مردم است در حالی‌ که قبل از انقلاب مفسدترین افراد بر مردم حکومت می‌کرد.

زمانی با اشاره به اینکه در تاریخ بخوانید، شاهان و طاغوتیان در این کشور چه ظلم‌هایی می‌کردند و چگونه اموال و منابع کشور به غارت می‌رفت، گفت: امام خمینی (ره) در زمان رحلت حتی یک خانه نداشت و تنها خانه‌ای که داشت از پدرش به ارث رسیده بود.

وی با بیان اینکه امروز رهبری کشور بر عهده امام خامنه‌ای است که همان روش امام خمینی (ره) را دنبال می‌کند و شخص مقام معظم رهبری و فرزندانش حتی از حلال بیت‌المال هم استفاده‌ای نمی‌کنند، افزود: فرزندان رهبر معظم انقلاب با آن که شایستگی‌های زیادی برای مسئولیت گرفتن دارند، اما این کار را نکردند.

مسئول دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به اینکه در بین تمام کشورهای دنیا بگردید و ببینید کدام کشور رهبری دارد که این گونه زاهدانه زندگی کند، بیان کرد: حتی اگر در تمام تاریخ عالم بگردید و بررسی کنید به جز انبیای الهی و معصومین هیچ کس را پیدا نمی‌کنید که این گونه زندگی کند.

وی با بیان اینکه ایران امروز رهبری دارد که به ادعای خودشان قدرت‌های عالم از او می‌ترسند و دارای شجاعتی بی‌نظیر است، افزود: در دوران ریاست جمهوری، وقتی به سازمان ملل در آمریکا برای سخنرانی رفت علیه آمریکا و استکبار روشنگری کرد.

زمانی با اشاره به اینکه خداوند نعمت بزرگی را بعد از 1400 سال به ما داده است و همه باید قدردان این نعمت بزرگ الهی باشیم، گفت: در عربستان دین مغلوب سیاست است، چرا که حکم مفتی یا مرجع تقلیدشان را پادشاه می‌دهد، در مصر هم همین گونه است.

وی با بیان اینکه عالم دینی که حکمش را از پادشاه بگیرد، نمی‌تواند علیه حکومت به نفع مردم سخن بگوید و برای همین فتواهایی می‌دهند که با اسلام و دین خدا مطابقت ندارد و اگر پادشاه را همراهی نکند عزل می‌شود، ابراز داشت: در ایران اسلامی دین خدا حاکم بر سیاست است.

مسئول دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به اینکه از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی، رسیدگی به محرومان و مستضعفان است، بیان کرد: رهبر انقلاب اسلامی زندگی خود را با طبقه محروم جامعه می‌سنجد و رسیدگی به محرومان دغدغه و نگرانی رهبری است.

وی با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی را باید برای آحاد جامعه تبیین کرد و به جامعه آگاهی داد، گفت: ایران اسلامی و رهبری جامعه امروز محبوب مردم دنیا هستند و در دنیا از ایران به نیکی یاد می‌کنند.

انتهای پیام/511/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 970323